Вівторок, 21 Лютий, 2017 - 02:50

Поділитися

17 Лют 2017

Національна гвардія першою з військових структур України впровадила службу військового духовенства (Відео)

 

17 лютого у Києві відбувся брифінг за участі представників Національної гвардії та священнослужителів різних конфесій з приводу введення у військових частинах Національної гвардії 44 посад військових священиків.

 

Учасники зустрічі розповіли про переваги, здобутки, проблеми та подальшу роботу Служби військового капеланства у структурі Нацгвардії в цілому та у військових частинах зокрема, представили позиції керівництва Церков різних конфесій щодо працевлаштування священиків у силових структурах.

 

Полковник Олександр Іздебський, начальник служби з питань військового духовенства НГУ розповів про алгоритм і етапи впровадження реформи та про те, як проходитиме набір душпастирів.

 

Конфесія священнослужителя, прикріпленого до військового підрозділу, визначатиметься згідно з результатами опитування щодо релігійної прихильності особового складу. На сьогодні, на громадських засадах з Національною гвардією співпрацює 67 священиків. Вони вже мають бойовий досвід і на організованій Національною гвардією вперше в Україні Міжнародній міжконфесійній конференції за участю представників капеланських служб іноземних держав, було оцінено його незамінність та особливості роботи українських капеланів. Керівництво Нацгвардії, своєю чергою, проаналізувало детально переваги і недоліки подібних служб в різних державах, щоб уникнути багатьох помилок. 

 

«Реалії показали, що присутність військового священика дуже позитивно впливає на стан військовослужбовців», - підкреслив полковник Іздебський і підсумував: «Зрозуміло, що будуть якісь проблемні питання, які будуть вирішуватися, будуть якісь ноухау, але ми нацьому не зупиняємося, ми дивимося вперед, ми працюємо разом».

 

Усі представники засвідчили готовність співпрацювати з військовими структурами.

 

Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, голова Синодального управління військового духовенства Української православної церкви Київського патріархату, назвав цей день історичним:

«В історії нової відродженої України — це вперше в силовій структурі, яка має найбільш ознаку національної, введена служба, яка може допомогти докорінно, ввести новий, прогресивний, стрімкий напрям розвитку – закладення українських духовних традицій у таку потужну структуру, яка стоїть на сторожі безпеки нашого народу по всій території України».

 

Протоієрей Іван, заступник голови Синодального управління військового духовенства Української православної церкви Київського патріархату, уповноважений за співробітництво з Головним управлінням Національної гвардії України пояснив по-своєму значимість впроваджених посад:

«Багато з військовослужбовців – не є віруючими або ж вірять лише опесередковано. Опинившись у зоні бойових дій – майже стовідсотково стають віруючими і дуже багато звертаються до священиків, щоб посповідатися, причаститися, поспілкуватися».

 

Протоієрей Любомир, заступник керівника департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької церкви у справах душпастирства силових структур України розповів про новий формат філософії священнослужителя як працівника Національної гвардії: він має бути передовсім толерантним до всіх конфесій і уважний до духовних потреб кожного військового.

 

Єпископ Вишгородський і Подільський Володимир поділився своїм досвідом перебування на передовій і розповів, що священик, який перебуває постійно з бійцями в одних умовах – це зовсім інший рівень довіри і, на його думку, такі душпастирі мають особливе значення для українських військових.

 

Наприкінці учасники брифінгу розповіли про особливості навчання для подальшої роботи. Зараз підготовка відбувається у релігійних організаціях і у підрозділах Національної гвардії. Перед тим, як капелан буде направлений на рубежі зіткнення, він  пройде  спеціальні курси, в рамках якого навчають виведенню із посттравматичних синдромів, тактичній медицині і військовим основам.

 

Прес-служба НГУ